×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Piloci Lufthansy zdecydowanie za strajkiem. To "sygnał ostrzegawczy"
Strajk około 5 tys. pilotów Lufthansy i Lufthansy Cargo jest możliwy ze skutkiem natychmiastowym, ale na razie nie został ogłoszony. Fot. Archiwum

Piloci Lufthansy zdecydowanie za strajkiem. To "sygnał ostrzegawczy"

Autor: PAP Data: 01 sierpnia 2022 08:50 | Aktualizacja: 01 sierpnia 2022 08:55

Piloci linii lotniczych Lufthansa należący do związku zawodowego Vereinigung Cockpit (VC) w głosowaniu opowiedzieli się zdecydowaną większością za akcją protestacyjną - poinformował związek w niedzielę, 31 lipca.

VC podkreślił, że ma to być "sygnał ostrzegawczy" dla przewoźnika podczas trwających nadal negocjacji.

Oznacza to, że strajk około 5 tys. pilotów Lufthansy i Lufthansy Cargo jest możliwy ze skutkiem natychmiastowym, ale na razie nie został ogłoszony - pisze agencja dpa.

Jeszcze przed podliczeniem głosów przedstawiciel VC Marcel Groels wyjaśnił, że jest to "sygnał ostrzegawczy" dla zarządu Lufthansy, a od zarządu firmy strona związkowa oczekuje teraz "dobrych ofert". Negocjacje nie zostały jeszcze uznane za porażkę przez żadną ze stron.

W środę strajk ostrzegawczy personelu obsługi naziemnej zwołany przez związek zawodowy Ver.di sparaliżował na cały dzień funkcjonowanie Lufthansy, największych niemieckich linii lotniczych. Ponad 1000 lotów zostało odwołanych, przez co około 134 tys. pasażerów musiało zmienić swoje plany podróży

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz