×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy
Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy, również do krajów, które znów zmagają się z koronawirusem / fot. unsplash

Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy

Autor: PAP/Gazeta Wyborcza Data: 27 lipca 2021 09:49

Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy, m.in. do krajów, które znów zmagają się z koronawirusem. Naukowcy ostrzegają: Polski nie ominie czwarta fala - pisze we wtorek "Gazeta Wyborcza".

"Urlop wzięliśmy również od pandemii. Coraz więcej osób, korzystając z komunikacji czy odwiedzając sklepy, zapomina o maseczkach - o dystansie od innych nie wspominając. Na obostrzenia w innych krajach patrzymy coraz częściej jak na nadgorliwość. Z poczuciem, że już po wszystkim, wybieramy się na zagraniczne wakacje, często w miejsca, gdzie czwarta fala pandemii rozwija się już w pełni" - czytamy w dzienniku.

Coraz gorsza sytuacja pandemiczna w krajach, do których Polacy wybierają się na wakacje 

Gazeta przypomina, że Polska jest w grupie państw europejskich o najmniejszej liczbie nowych zakażeń w przeliczeniu na 1 mln mieszkańców kraju. "Z danych opublikowanych przez portal Our World in Data wynika, że 25 lipca siedmiodniowa średnia z dziennej liczby zakażeń w przeliczeniu na 1 mln mieszkańców była u nas najniższa na kontynencie. Dane te mogłyby się wydawać uspokajające - niestety jednak nawet w Polsce wskaźnik od 14 lipca systematycznie wzrasta. I prawdopodobnie wzrastać będzie nadal" - informuje.

"GW" podaje, że obecnie pogarsza się sytuacja w miejscach, które są atrakcyjne jak cele wakacyjne w tym m.in. na Cyprze czy Francji. "25 lipca najwyższą w Europie siedmiodniową średnią z dziennej liczby zakażeń odnotowano na popularnym wśród turystów Cyprze. O ile miesiąc temu diagnozowano tam średnio około 130 przypadków zachorowań dziennie w przeliczeniu na 1 mln mieszkańców, o tyle teraz notuje się ich ponad 1000. Tymczasem z raportu opracowanego na początku roku przez serwis Wakacje.pl wynika, że Cypr znalazł się w grupie dziesięciu państw, w których Polacy najchętniej rezerwowali pobyt na tegoroczny sezon wakacyjny" - czytamy. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz