×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Północna Izba Gospodarcza namawia do bojkotu rosyjskich towarów i usług
Północna Izba Gospodarcza namawia do bojkotu rosyjskich towarów i usług / fot. shutterstock

Północna Izba Gospodarcza namawia do bojkotu rosyjskich towarów i usług

Autor: oprac. JS Data: 02 marca 2022 11:54 | Aktualizacja: 02 marca 2022 11:59

– Sankcje gospodarcze są koniecznością. Powinny być długie, bezwarunkowe i doprowadzające do tego, że agresor wreszcie zorientuje się, że w zjednoczonym społeczeństwie jest siła, a głos ludu to głos silniejszy niż głos cara. Namawiam wszystkich przedsiębiorców i konsumentów do bojkotu rosyjskich towarów i usług – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej.

Światowe potęgi raz po raz wypowiadają współpracę rosyjskiemu agresorowi. Mowa o gigantach paliwowych, bankowych, o wielkich sieciach handlowych czy firmach telekomunikacyjnych. To bardzo silne narzędzie nacisku na rosyjskiego agresora, który postanowił zaburzyć społeczny i gospodarczy spokój w Europie. Jak mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk, każdy z nas może okazać wsparcie Ukrainie poprzez indywidualny bojkot produktów z tamtych krajów.

Bojkot rosyjskich produktów i usług

- Dla agresorów, despotów i tyranów nie ma miejsca we współczesnej cywilizacji. Czeka ich wstyd, izolacja, a ostatecznie obalenie i osądzenie prze międzynarodowym trybunałem. Od takich ludzi nie należy kupować paliwa, produktów spożywczych czy technologii. Takim ludziom nie należy sprzedawać naszych usług i produktów. Wiem, że na Pomorzu Zachodnim firm prowadzących wymianę handlową z Rosją i Białorusią nie ma wiele, ale i tak namawiam i proszę: zawieście taką działalność. Nie ma zgody społecznej na prowadzenie biznesu z tyranami, którzy w imię swoich chorych ambicji przelewają krew ludzi. Przedsiębiorca, który prowadzi biznes z Rosją, dzisiaj okrywa się wstydem. Apelujemy o to, by tego nie robić, póki w tym kraju nie nastąpi demokratyczny przewrót – mówi Hanna Mojsiuk.

- Gorąco namawiam także konsumentów do bojkotowania produktów z Białorusi i Rosji. Rozpoznacie je po kodach kresowych. Każdy obywatel może nałożyć sankcję na Rosję i Białoruś, bojkotując towary produkowane w tych krajach. Nacisk ekonomiczny to jedna z największych sił, jakie mamy w rękach. Poza tym to akt solidarności z Ukrainą. Jak już mówiłam z terrorystami się nie handluje, od terrorystów nic nie należy kupować – dodaje.

Towar wyprodukowane w Rosji mają kody kreskowe zaczynające się od ciągów cyfr: 460; 461; 462; 463; 464; 465; 466; 467; 468; 469. Kody Białorsukie zaczynają się od 418.

Prezes Północnej Izby Gospodarczej:  Musimy być gotowi na gospodarcze trudności

Hanna Mojsiuk przyznaje, że przedsiębiorcy muszą być świadomi, że przed nimi trudniejszy czas w gospodarce.

- To prawda, ale musimy stanąć silni i powiedzieć sobie wprost, że właśnie trwa wojna o kształt Europy i świata. Będziemy się o tych chwilach uczyć w podręcznikach od historii. Musimy być gotowi na gospodarcze trudności, problemy logistyczne, wzrost cen surowców, poważne braki kadrowe czy na jeszcze większe tempo inflacji. Ofiarą wojny zawsze jest gospodarka. Oczywiście nasza otrzyma ciosy wojny rykoszetem, ale nie mamy na to większego wpływu. Przedsiębiorcy muszą być gotowi i z moich rozmów z nimi wynika, że przyjmują to ze spokojem – mówi Hanna Mojsiuk.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz