Partnerzy portalu
Ponad 25 tys. nowych zakażeń. Szykuje się lockdown? Według nieoficjalnych informacji minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w środę po południu ogłosi lockdown w całej Polsce. / fot. PTWP

Ponad 25 tys. nowych zakażeń. Szykuje się lockdown?

Autor: wp.pl Data: 17 marca 2021 11:13

Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w środę po południu ogłosi lockdown w całej Polsce.

Dzisiaj liczba zachorowań na Covid-19 w całym kraju przekroczyła ponad 25 tysięcy. Według informacji portalu wirtualnapolska.pl rząd nie będzie dłużej zwlekał i ogłosi lockdown w całym kraju. Decyzja ma być oficjalnie przedstawiona dzisiaj. 

Kolejny lockdown przed nami?

- Mają zostać zamknięte w całej Polsce hotele, galerie handlowe, kina, teatry oraz baseny, boiska i inne obiekty sportowe. Z kolei uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczyliby się w trybie hybrydowym: jednego dnia w domu, jednego dnia w szkole. Nadal zamknięte pozostaną restauracje i kluby. Także stoki narciarskie, siłownie i kluby fitness - pisze wirtualnapolska.pl

- Z wcześniejszych informacji wynika, że rząd nie zdecyduje się zamknąć kościołów. Podczas Świąt Wielkanocnych w świątyniach mają być przestrzegane dotychczasowe restrykcje: na jedną osobę ma przypadać 15 metrów kwadratowych. Wprowadzenie nowych restrykcji miałoby nastąpić w sobotę lub w poniedziałek (resort zdrowia ma podjąć decyzję w ostatniej chwili). Obostrzenia mają obejmować minimum najbliższe dwa tygodnie, a więc i okres Świąt Wielkanocnych. Nieoficjalnie rząd rozważa wprowadzenie restrykcji nawet przez 3 tygodnie - dodaje wp.pl.

Czytaj więcej: wiadomosci.wp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz