Partnerzy portalu
Ryanair uruchomił połączenie z Modlina na Maltę Irlandzki Ryanair uruchomił połączenie z lotniska w Modlinie na Maltę / fot. unsplash

Ryanair uruchomił połączenie z Modlina na Maltę

Autor: PAP Data: 04 listopada 2021 13:29

Irlandzki Ryanair uruchomił połączenie z lotniska w Modlinie na Maltę; rejsy będą realizowane w zimowym rozkładzie lotów, trzy razy w tygodniu - poinformował w czwartek port. Zimą Ryanair będzie obsługiwał z Modlina 46 kierunków, do 21 krajów w Europie i dwóch w Azji - dodano.

Lotnisko w Modlinie przypomniało, że w miniony weekend zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów, a wraz z nim pojawiło się kilka nowości. Jedną z nich jest połączenie na Maltę, które będzie realizowane przez Ryanair trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Inauguracyjny lot odbył się we wtorek.

"W zimowym rozkładzie lotów z naszego Lotniska znalazło się aż sześć premierowych połączeń. Jestem przekonany, że Malta stanie się jedną z głównych atrakcji turystycznych, wybieranych tej zimy przez naszych pasażerów" - powiedział, cytowany w czwartkowej informacji prasowej, p. o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Tomasz Szymczak.

Dokąd lata Ryanair z Modlina?

Jak podał port, w siatce połączeń Ryanaira w zimowym rozkładzie lotów na sezon 2021/2022 z lotniska Warszawa/Modlin, znajduje się 46 kierunków, do 21 krajów w Europie i dwóch w Azji, w tym jest sześć nowości. Poza Maltą są to: Aarhus, które startuje 3 grudnia, z częstotliwością 2 razy w tygodniu, Helsinki (4 razy w tygodniu), Koszyce (2 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu) i Sztokholm (5 razy w tygodniu).

"Tradycyjnie, najwięcej lotów zaplanowanych jest na kierunkach brytyjskich, na osiem lotnisk (Birmingham, Bristol, East Midlands, Edynburg, Leeds, Liverpool, Londyn-Stansted, Manchester). Następne w kolejności jest siedem miast Półwyspu Apenińskiego, z lotniskami w Bergamo, Bolonii, Bari, Rzymie, Katanii, Neapolu i Treviso. W Hiszpanii natomiast podróżni mogą skorzystać z sześciu sprawdzonych kierunków - Alicante, Barcelony, Madrytu, Malagi, Teneryfy i Walencji" - przekazało lotnisko. Jak dodano, po przerwie do rozkładu powracają także połączenia do Tel Awiwu.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin znajduje się 37 km od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira; jest stałą bazą dla jego samolotów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz