Partnerzy portalu
Rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz rozwoju pandemii Rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz rozwoju pandemii - powiedział we wtorek szef rządu Mateusz Morawiecki. / fot. PTWP

Rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz rozwoju pandemii

Autor: PAP Data: 29 czerwca 2021 14:40

Rząd bierze pod uwagę pesymistyczny scenariusz rozwoju pandemii - powiedział we wtorek szef rządu Mateusz Morawiecki. Po raz kolejny zaapelował do Polaków o szczepienie się przeciwko Covid-19.

Morawiecki na konferencji prasowej został zapytany o możliwość wprowadzenia kolejnego lockdownu jeśli w drugiej połowie sierpnia spełni się czarny scenariusz i rozwinie się kolejna fala pandemii Covid-19.

Premier zaznaczył, że rząd obecnie bierze pod uwagę wszystkie scenariusze rozwoju pandemii, także scenariusz pesymistyczny, który - według niego - jest możliwy. Przytoczył przykład Portugalii, gdzie liczba zakażeń jest około dziesięciokrotnie wyższa niż w Polsce.

"Wyraźnie widać, że są kraje, w których wariant Delta i wariant brazylijski bardzo szybko się przemieszcza z człowieka na człowieka i musimy brać pod uwagę również te niedobre scenariusze. A więc przygotowujmy się na najlepsze (scenariusze - PAP), ale miejmy na uwadze również rozwiązania, które będą w stanie wyhamować postęp wirusa" - powiedział.

W tym kontekście stwierdził, że "przezorny zawsze zaszczepiony". Morawiecki podkreślił, że najlepszym "wynalezionym remedium na Covid-19 jest szczepienie". "Szczepienie to wyraz odpowiedzialności za bliskich i bliźnich" - zaznaczył premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz