Partnerzy portalu
Rząd przedłuża obostrzenia. Lockdown do 18 kwietnia - Obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, zostaną przedłużone do 18 kwietnia/ fot. KPRM

Rząd przedłuża obostrzenia. Lockdown do 18 kwietnia

Autor: horecatrends.pl/PAP Data: 07 kwietnia 2021 11:34

- Obostrzenia, które w tej chwili obowiązują, zostaną przedłużone do 18 kwietnia - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

Niedzielski podkreślił na konferencji prasowej, że w najbliższym czasie, po świątecznych wyjazdach Polaków, trzeba dokładnie przyglądać się sytuacji epidemicznej.

- Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone o kolejny okres ponad tygodnia (...). Chcemy, żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend, czyli to przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy w przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej - powiedział szef MZ.

Jak podkreślił, ta decyzja jest odłożona o tydzień, ponieważ rząd patrzy, czy trend zmniejszania się liczby zachorowań będzie się utrzymywać.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi - które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ciągle zamknięty pozostaje sektor HoReCa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz