Partnerzy portalu
Rząd przeznaczy 4,5 mld zł na wsparcie dla firm Premier zapowiedział, że w marcu rząd przeznaczy kolejne 4,5 mld zł na wsparcie dla firm. / fot. PTWP

Rząd przeznaczy 4,5 mld zł na wsparcie dla firm

Autor: PAP Data: 12 marca 2021 15:47

Premier zapowiedział, że w marcu rząd przeznaczy kolejne 4,5 mld zł na wsparcie dla firm, dodatkowo umorzy zwrot pomocy z zeszłego roku dla około 50 rodzajów działalności.

"Podjąłem decyzję, że w marcu będziemy kontynuować program wsparcia" - stwierdził Morawiecki podczas wizyty w firmie Sigma w Jastkowie (Lubelskie). Jak podkreślił, trzecia fala epidemii jest groźna dla życia, zdrowia, ale też i dla gospodarki.

Jak mówił, w nowej puli pomocy znajdzie się 1 mld zł na zwolnienia ze składek na ZUS, ok. 0,5 mld na postojowe i dopłaty do wynagrodzeń, a także 1 mld zł bezzwrotnych dotacji dla małych firm i mikrofirm.

Morawiecki ogłosił także, że te pieniądze, "które w zeszłym roku były przeznaczone na ratowanie firm, i które miały być w 25 proc. zwrócone, będą mogły pozostać w firmach". Zaznaczył, że dotyczy to rodzajów działalności "najbardziej dotkniętych przez epidemię", opisanych przez około 50 kodów PKD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz