Semeniuk: będziemy rekomendować przedłużenie obostrzeńPAP - 07 kwietnia 2021 10:38


Pewnie będziemy rekomendowali przedłużenie obostrzeń - powiedziała w środę wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Semeniuk w środę w radiu TOK FM była pytana o ewentualne przedłużenie przez rząd obowiązujących obostrzeń. "Będziemy pewnie rekomendowali przedłużenie obostrzeń, a raczej Rada Medyczna będzie to przedłużała, bo my, jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jesteśmy zawsze za tym, aby gospodarka była szeroko otwierana. Niestety liczby, które dzisiaj widzimy, nie wskazują na gwałtowny spadek, stąd bardziej przychylałabym się ku przedłużeniu już obowiązujących restrykcji" - powiedziała Semeniuk.

Zastrzegła jednocześnie, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Jak dodała, w środę odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, "gdzie będą podejmowane te decyzje".

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że o godz.10.00 rozpocznie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym szef resortu zdrowia przedstawi sytuację i wówczas zapadnie decyzja o obostrzeniach.