×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Strajk pracowników Lufthansy w Niemczech. Ponad 1000 lotów odwołano
Utrudnienia związane ze strajkiem mogą dotknąć ok. 130 tys. podróżujących. Fot. Shutterstock

Strajk pracowników Lufthansy w Niemczech. Ponad 1000 lotów odwołano

Autor: PAP Data: 27 lipca 2022 10:00

Strajk personelu obsługi naziemnej niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczął się w środę (27 lipca) nad ranem, co spowodowało odwołanie ponad 1000 lotów i zwiększyło utrudnienia w transporcie lotniczym w szczycie sezonu urlopowego.

W związku z akcją protestacyjną Lufthansa musiała odwołać w środę, 27 lipca prawie wszystkie loty ze swoich głównych lotnisk we Frankfurcie nad Menem i w Monachium. Jak się szacuje, powstałe w ten sposób utrudnienia dotkną ok. 130 tys. podróżujących.

Głównym postulatem uczestników strajku, zainicjowanego przez związek zawodowy Ver.di, jest podwyżka płac. Związkowcy żądają podniesienia wynagrodzeń o 9,5 proc. lub o co najmniej 350 euro dla około 20 tys. pracowników. Postulat ten uzasadniają wysoką inflacją, która w Niemczech osiągnęła 8,2 proc., oraz przeciążeniem tych pracowników, których ominęła fala zwolnień przeprowadzonych przez linie lotnicze podczas pandemii.

Ofertę złożoną wcześniej przez Lufthansę w sprawie podwyżek Ver.di odrzucił, twierdząc, że jest niewystarczająca.

Strona związkowa i przewoźnik przeprowadzili do tej pory dwie rundy negocjacji płacowych. Trzecia jest zaplanowana na 3 i 4 sierpnia.

Strajk ma się zakończyć w czwartek o godz. 6, a pojedyncze loty mają być odwoływane jeszcze tego dnia i w piątek - napisała agencja Reuters.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz