×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Szafka kuchenna - symbolem ukraińskiego oporu. ''Będziemy się trzymać jak ona, aż do zwycięstwa''
Zdjęcie zostało zrobione 6 kwietnia w Borodziance w Kijowie. Fot. Twitter

Szafka kuchenna - symbolem ukraińskiego oporu. ''Będziemy się trzymać jak ona, aż do zwycięstwa''

Autor: PAP Data: 09 kwietnia 2022 13:55 | Aktualizacja: 09 kwietnia 2022 13:56

Szafka kuchenka, która ocalała na ścianie zniszczonego domu w Borodziance pod Kijowem, stała się symbolem oporu i niezłomności. "Czujemy się jak ta szafka i będziemy się trzymać aż do zwycięstwa" – piszą internauci.

"Bierzcie przykład z szafki" - napisała autorka zdjęcia opublikowanego w piątek w Twitterze w piątek rano.

"Dzisiaj na Ukrainie popularność zdobyła szafka kuchenna. Sfotografowała ją w uwolnionej od Rosjan i zrujnowanej Borodziance fotoreporterka portalu Suspilne Jełyzaweta Serwatynska. Budynek z ocalałą szafką stoi na wjeździe do miasta. Te półeczkę i naczynia, które wytrzymały ostrzał, w sieci nazywają symbolem niezłomności" - portal pisze Suspilne.

Zdjęcie zostało zrobione 6 kwietnia.

"Przed zniszczoną klatką jest wyrwa od pocisku tak głęboka, że zmieści się w niej człowiek. W budynku zawalił się cały pion, od parteru do czwartego piętra" - opisywała Serwatynska.

Jej fotoreportaż ze zrujnowanej przez rosyjską armię Borodzianki można obejrzeć na portalu Suspilne. Na jednym ze zdjęć widać m.in. "postrzelony" w skroń pomnik poety Tarasa Szewczenki.

W internecie błyskawicznie pojawiło się wiele memów, w których bohaterką stała się szafka z Borodzianki, np. z podpisem: "Jak ty, szafko kuchenna?" "Trzymam się".

Wielu użytkowników z Ukrainy mówi wprost, że zdjęcie ocalałego mebla najlepiej obrazuje stan, w jakim się obecnie znajdują.

"Chcecie wiedzieć, jak czujemy się na Ukrainie. Jak ta szafka. Rosjanie próbują nas złamać, ale się trzymamy. I będziemy się trzymać aż do zwycięstwa" - napisał ukraiński deputowany Roman Hryszczuk. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz