Partnerzy portalu
Tłumy w Zakopanem. Dużo gości z zagranicy przyjechało na Sylwestra Do Zakopanego tłumie przyjeżdżają turyści / fot. facebook.com/stekchalupa

Tłumy w Zakopanem. Dużo gości z zagranicy przyjechało na Sylwestra

Autor: PAP Data: 30 grudnia 2021 15:32

Do Zakopanego tłumie przyjeżdżają turyści, którzy Nowy Rok chcą przywitać pod Tatrami. Sporo jest turystów z zagranicy – Niemców, Węgrów, Austriaków, Szwedów oraz gości z krajów bałtyckich – zauważa policja.

W czwartek rano na Zakopiance ruch był płynny, jednak podobnie jak dnia poprzedniego, największy ruch spodziewany jest przed południem aż do godzin późno popołudniowych. Na Zakopiance w newralgicznych punktach stoją policyjne patrole, których zadaniem będzie upłynnianie ruchu.

"Należy pamiętać, aby zaplanować swoją podróż pod Tatry i wybierać alternatywne drogi, na przykład przez Czarny Dunajec. Jest odwilż, a drogi są czarne i mokre. Noc sylwestrowa również zapowiada się z temperaturami dodatnimi, więc kierowcy nie powinni mieć problemów z przejazdem" - powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Utrudniony ruch w Zakopanem 

Ruch w samym Zakopanem jest już od czwartku bardzo utrudniony z uwagi na dużą liczbę samochodów. Na ulicach miasta pod Giewontem można zaobserwować rejestracje z całej Polski. Na przywitanie 2022 roku pod Tatrami zdecydowało się też wielu obcokrajowców, głównie z Niemiec, Węgier, Austrii, Szwecji i krajów bałtyckich.

Po Zakopanem lepiej jest się poruszać komunikacją zbiorową lub pieszo. Trzeba mieć na uwadze, że parkingi w samym centrum miasta są zamknięte z uwagi na koncert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz