Partnerzy portalu
Tylko część firm zwolniona ze składek ZUS za marzec i kwiecień Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, tylko część firm będzie mogła skorzystać z zwolnień składek ZUS za marzec i kwiecień, a część tylko za kwiecień. Wszystko zależy od kodów PKD. / fot. PTWP

Tylko część firm zwolniona ze składek ZUS za marzec i kwiecień

Autor: Dziennik Gazeta Prawna Data: 08 kwietnia 2021 10:50

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, tylko część firm będzie mogła skorzystać z zwolnień składek ZUS za marzec i kwiecień, a część tylko za kwiecień. Wszystko zależy od kodów PKD.

Jak podaje dziennik wśród branż, które mogą liczyć na ulgi, znalazł się sektor HoReCa.

- Zwolnienie z należności do ZUS, postojowe, dotacja dla mikro i małych firm oraz dopłata do wynagrodzeń pracowników to sprawdzone instrumenty pomocy dla przedsiębiorców, które mają znaleźć się także w nowej tarczy antykryzysowej. Obejmą branże najbardziej poszkodowane w wyniku obecnych obostrzeń sanitarnych. Cały czas kluczowe dla otrzymania pomocy ma być prowadzenie przeważającej działalności pod określonym kodem PKD - czytamy w artykule.

- Jak udało się nam ustalić, będzie to mechanizm zbliżony do obowiązującego obecnie na mocy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (Dz.U. z 2021 r. poz. 371). Uprawniony do ulgi będzie płatnik, którego przychód z działalności uzyskany w jednych z dwóch miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku był niższy o co najmniej 40 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub w analogicznym miesiącu roku poprzedniego, lub we wrześniu 2020 r., lub w lutym 2020 r - pisze dziennik. 

Czytaj więcej: Dziennik Gazeta Prawna

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz