×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Uchodźcy decydują się na powrót na Ukrainę. Jednego dnia było to ponad 22 tys. osób
Przejście graniczne w Medyce, 21 kwietnia. Większy niż zazwyczaj ruch ma związek z powrotem do Ukrainy jej obywateli, którzy wcześniej uciekli do Polski w związku z rosyjską agresją. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Uchodźcy decydują się na powrót na Ukrainę. Jednego dnia było to ponad 22 tys. osób

Autor: PAP Data: 22 kwietnia 2022 08:55

Już nie tylko ucieczka od wojny, ale i powroty. Straż Graniczna odnotowuje większy ruch do Ukrainy, ale wątpliwe, czy będzie to tendencja stała.

"Do pozostawionych bliskich, zwierząt, gospodarstw albo żeby w rodzinnym gronie spędzić święta - Ukraińcy, którzy schronili się w Polsce przed wojną, coraz częściej decydują się na wyjazd do siebie. Pierwszy raz od wybuchu konfliktu bilans przyjazdów i wyjazdów niemal się zrównał" - podaje w piątek (22 kwietnia) "Rzeczpospolita".

Anna Michalska, rzeczniczka KG Straży Granicznej przekazała "Rz", że "w środę do Ukrainy wyjechało 22 345 osób, a w tym samym czasie wjechały do nas tylko dwie osoby więcej".

"Rz" wskazuje, że "ze względu na okres świąt w Kościołach wschodnich, kiedy jedni chcą być z bliskimi w Ukrainie, a inni z tymi w Polsce czy Niemczech - trudno ocenić, czy trend się utrzyma".

''Chociaż pogranicznicy częściej słyszą deklaracje np. zamieszkałych na terenach +do Kijowa+, że wracają, bo +u nich jest bezpiecznie+" - podaje "Rz".

Przypomina, że "od rosyjskiej napaści na Ukrainę do Polski przybyło ponad 2,8 mln uchodźców z tego kraju". Apogeum to dzień 6 marca - kiedy przybyło ich 142 tys.

"Tuż po inwazji 90 proc. deklarowało, że się ewakuują przed wojną. Teraz 40 proc." - zauważa Michalska. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz