Partnerzy portalu
W Hiszpanii najwięcej zakażeń od stycznia: 28 tys. dziennie W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii wykryto prawie 28 tys. zakażeń koronawirusem / fot. unsplash

W Hiszpanii najwięcej zakażeń od stycznia: 28 tys. dziennie

Autor: PAP Data: 16 lipca 2021 08:19

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii wykryto prawie 28 tys. zakażeń koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. To największa od stycznia liczba infekcji odnotowana w ciągu jednego dnia.

Liczba stwierdzonych w ciągu ostatnich dwóch tygodni infekcji w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 500. Taki poziom ten wskaźnik ostatni raz osiągnął w połowie lutego.

Ministerstwo zdrowia zaznaczyło, że w ciągu ostatniej doby zanotowano wzrost liczby zakażeń w całym kraju. Końcowy bilans wykrytych w czwartek zakażeń może być jeszcze wyższy, ponieważ nie dotarły jeszcze dane ze wspólnoty autonomicznej Balearów.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń do pracy przy wykonywaniu testów na obecność koronawirusa skierowano ponad tysiąc lekarzy i pielęgniarek wojskowej służby zdrowia.

Do czwartku wieczorem w Hiszpanii odnotowano blisko 4,07 mln infekcji SARS-CoV-2. Z powodu Covid-19 zmarło w sumie ponad 81 tys. zakażonych, z czego 41 w ciągu ostatniej doby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz