Partnerzy portalu
W Wenecji służby wykryły nielegalne miejsca noclegowe na łodziach
Noclegi oferowano na czterech łodziach niedaleko placu Świętego Marka, które funkcjonowały niemal jako pensjonat. Fot. Shutterstock

W Wenecji służby wykryły nielegalne miejsca noclegowe na łodziach

Autor: PAP Data: 31 lipca 2022 16:15 | Aktualizacja: 31 lipca 2022 16:30

W Wenecji straż miejska i Gwardia Finansowa wykryły nielegalne miejsca noclegowe na łodziach zacumowanych w rejonie historycznego centrum. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził nieustanny ruch turystów z bagażami na nabrzeżu.

Władze miasta od dawna walczą ze zjawiskiem nielegalnych miejsc noclegowych. Okazało się, że szukać muszą ich nie tylko na lądzie w prywatnych domach, ale także na wodzie.

Noclegi oferowano na czterech łodziach niedaleko placu Świętego Marka, które funkcjonowały niemal jako pensjonat - podał w niedzielę (31 lipca) lokalny dziennik "Il Gazzettino". Jedna z łodzi nie miała silnika, co tym bardziej wskazywało na jej przeznaczenie. Sprawą zajęła się Gwardia Finansowa.

Wenecka gazeta odnotowała, że siły porządkowe w tropieniu niezarejestrowanych, niepłacących podatków pensjonatów i innych miejsc noclegowych posługują się specjalnym programem komputerowym. Wyłapuje on te, które nie figurują w żadnych rejestrach, a oferują pokoje turystom.

Ponadto przeprowadzono ankietę wśród turystów, którzy opuszczają miasto samochodem lub pociągiem, na temat miejsca ich noclegu. Wynika z niej, że w 70 proc. przypadków policja wykryła potem nieprawidłowości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz