×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wakacje 2021 droższe niż rok temu
Planując wypoczynek za granicą, pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach szczególnie istotne jest bezpieczeństwo – również to finansowe. / fot. unsplash

Wakacje 2021 droższe niż rok temu

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 04 sierpnia 2021 15:16

Po ponad rocznym zamrożeniu gospodarki i zamknięciu w domach ludzie powoli wracają do podróżowania. Wraz ze szczepieniami i nadzieją na powrót do normalności znów zapragnęliśmy urlopów za granicą. Ich zaplanowanie nie jest najłatwiejszą sztuką, dlatego warto poznać usługi finansowe, które zarówno pomogą zachować harmonię i spokój, jak również oszczędzą niepotrzebnych wydatków.

Wakacje w kraju czy za granicą?

Z powodu COVID-19 zmieniliśmy zarówno sposób planowania podróży, jak i kierunki naszych wyjazdów. Z badań przeprowadzonych przez TNS Katar na zlecenie Związku Banków Polskich wynika, że po roku pandemii aż 19% Polaków nie wybierze się na żadne wakacje, 63% zaplanowało swoje urlopy w kraju, a 14% postanowiło wyjechać za granicę. To spadek w stosunku do np. 2019 roku, gdy chęć wyjazdu na wypoczynek za granicę deklarowało ok. 23 proc. ankietowanych. Największą różnicę widać w tym, że częściej planujemy wakacje na rodzimym terenie.

Dokąd jednak wybierają się ci, który zdecydowali się na zagraniczne wakacje w 2021? Polacy najczęściej wskazują Grecję i Turcję, natomiast w dalszej kolejności: Egipt, Hiszpanię, Bułgarię, Cypr, Chorwację, Tunezję i Maltę. Podróżujemy do tych samych miejsc, co w latach poprzedzających pandemię. To pokazuje, że Polacy kierują się tęsknotą za krajami, które już znają.

Podróżniku, pamiętaj o cashbackach!

Internet i smartfon stały się głównymi narzędziami, dzięki którym planujemy nasze wyjazdy. Towarzyszą nam również nieustannie podczas wakacji. Dlatego nowoczesne usługi finansowe muszą brać pod uwagę potrzeby osób podróżujących. W obecnych czasach dobra aplikacja do zarządzania finansami powinna nie tylko pozwalać na kontrolowanie stanu konta, ale również ułatwiać życie, czy dawać konkretne benefity i oszczędzić niepotrzebnych wydatków.

Często już przed samym wyjazdem namnażają się wydatki z nim związane. Potrzebujemy dobrych butów do chodzenia po górach, namiotu albo planujemy wypożyczenie auta na miejscu. Warto rozglądać się za promocjami lub usługą cashback oferowaną przez niektóre aplikacje płatnicze.  

Uwaga na prowizje, czyli przewalutowanie i wypłaty z bankomatów!

- Urlop wiąże się także z wieloma wydatkami na miejscu. W tym kontekście trzeba uważać na prowizje pobierane przy przewalutowaniu i wypłatach z bankomatów. Dlatego już zawczasu warto zaopatrzyć się w kartę , która nie nalicza prowizji przy płatnościach w obcej walucie  czy wypłatach z bankomatu – komentuje Michał Bogusławski, Commercial Director w ZEN.COM.

Pandemia mocno wstrząsnęła branżą turystyczną i wiele wyjazdów jest dziś organizowanych i potwierdzanych w ostatniej chwili. Zmieniają się też grafiki i plany. A przecież wymarzony urlop to nie jest czas, w którym potrzebujemy dodatkowego stresu. Planując wypoczynek za granicą, pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach szczególnie istotne jest bezpieczeństwo – również to finansowe.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz