Partnerzy portalu
We Włoszech można zaszczepić się przed wejściem do lokalu W Palermo na Sycylii można zaszczepić się przeciwko Covid-19 przed wejściem do popularnego lokalu uczęszczanego przez młodzież, która przychodzi tam na aperitif lub kolację. / fot. unsplash

We Włoszech można zaszczepić się przed wejściem do lokalu

Autor: PAP Data: 20 lipca 2021 09:33

W Palermo na Sycylii można zaszczepić się przeciwko Covid-19 przed wejściem do popularnego lokalu uczęszczanego przez młodzież, która przychodzi tam na aperitif lub kolację. Przed barem w porcie ustawiono kamper medyczny, gdzie szczepienia wykonywane są od 18:00 do północy.

To jedna z inicjatyw komisarza do spraw epidemii na wyspie Renato Costy, który postanowił stworzyć jak najwięcej okazji do szczepienia się, również w ramach towarzyskiego spotkania, wyjścia do pubu, klubu czy restauracji.

Pierwszy przenośny punkt medyczny pojawił się w poniedziałek przed lokalem, który w Palermo uważany jest za symbol letniej rozrywki.

Siedząc przy stoliku można zapisać się na szczepienie korzystając z platformy online.

Po wypełnieniu internetowego wniosku w ciągu kilku minut otrzymuje się komunikat z wyznaczoną godziną szczepienia. Po wezwaniu wystarczy przejść parę metrów do objazdowego punktu szczepień, a potem wrócić do znajomych na resztę wieczoru w scenerii portu.

Dodatkowo każda osoba zaszczepiona otrzyma w lokalu bezpłatny deser z dodatkiem kruszonego lodu, czyli tradycyjną sycylijską granitę.

Kamper pozostanie tam do nocy z wtorku na środę, a następnie zatrzyma się przed kolejnymi lokalami i miejscami spotkań młodzieży.

Oferta ta jest skierowana zarówno do tych, którzy chcą przyjąć pierwszą, jak i drugą dawkę preparatu.

We Włoszech całkowicie zaszczepionych jest 27,5 miliona osób, czyli ponad połowa ludności tego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz