Partnerzy portalu
Więcej lotów Ryanair z Krakowa do Gdańska i Szczecina Od listopada Ryanair zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów z Krakowa do Gdańska i Szczecina / fot. unsplash

Więcej lotów Ryanair z Krakowa do Gdańska i Szczecina

Autor: PAP Data: 27 października 2021 12:52

Od listopada irlandzka tania linia lotnicza Ryanair zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów z Krakowa do miast na polskim wybrzeżu: Gdańska i Szczecina – podała w środę rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, od 8 listopada samoloty przewoźnika będą latać ze stolicy Małopolski do Gdańska cztery razy w tygodniu, zamiast obecnych trzech. Loty będą wykonywane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Od 11 listopada częściej będzie można polecieć z Krakowa do Szczecina - zamiast obecnych dwóch, trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki oraz soboty.

Jak wskazała przedstawicielka portu, decyzja Ryanair o zwiększeniu częstotliwości na trasach krajowych wynika z dużego zainteresowania pasażerów tymi połączeniami.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym 2020 r. obsłużył o 69 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej - blisko 2,6 mln osób. W tym roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc - we wrześniu było ponad 429 tys. pasażerów.

Krakowskie lotnisko w obecnie obowiązującej letniej siatce połączeń ma ponad 140 kierunków do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz