×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wizz Air oferuje 100 tys. bezpłatnych miejsc dla uchodźców z Ukrainy
Wizz Air oferuje 100 tys. bezpłatnych miejsc dla uchodźców z Ukrainy / fot. unsplash

Wizz Air oferuje 100 tys. bezpłatnych miejsc dla uchodźców z Ukrainy

Autor: PAP Data: 02 marca 2022 10:14

Wizz Air oferuje w marcu ukraińskim uchodźcom 100 tys. bezpłatnych miejsc z krajów graniczących z Ukrainą, tj. Polską, Słowacją, Węgrami, Rumunią, na wszystkich lotach europejskich - poinformował w środę przewoźnik.

"Wizz Air ogłosił dzisiaj wsparcie dla ukraińskich uchodźców, oferując 100 000 bezpłatnych miejsc* na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą (tj. Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia). Linia pomaga uchodźcom dostać się do miejsc docelowych, gdziekolwiek miałyby one być. W tym celu umieszczono już większe samoloty i wyznaczono dodatkowe loty z państw graniczących z Ukrainą" - napisał przewoźnik w komunikacie.

Wizz Air ze specjalną ofertą lotów dla uchodźców z Ukrainy

Według Wizz Air, uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot mogą to zrobić na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Przez cały marzec dostępne będzie 100 000 bezpłatnych miejsc i taryfy ratunkowe. Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu/numeru dowodu osobistego. Zastrzeżono przy tym, że wskazana liczba biletów w cenie 0 euro obowiązuje do wyczerpania zapasów na wybrane loty odlatujące w marcu 2022 r. W zestawie jest przewóz jednej torby podręcznej (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom.

Ponadto - dodano w informacji firmy - według wiedzy Wizz Air, wiele osób rozpoczęło migrację, jednak utknęło w innych miejscach niż docelowe. "Dla nich linia przygotowała ofertę ratunkową w wysokości 29,99 euro na wszystkie inne loty (z wyłączeniem ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich), a także w wysokości 69,99 euro na loty do ZAE, Islandii i na Wyspy Kanaryjskie" - poinformował przewoźnik. Jak dodano, cena dotyczy biletu w jedną stronę i zawiera opłatę administracyjną. W zestawie jest jedna torba podręczna (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom.

W związku z sytuacją na Ukrainie i zamknięciem przestrzeni powietrznej tego kraju, linia Wizz Air w zeszłym tygodniu zawiesiła operacje lotnicze w tym kraju.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz