×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy: nic nie zostanie więcej zamknięte z powodu pandemii
We Włoszech z powodu pandemii nic nie zostanie więcej zamknięte - zapewnił w czwartek wiceminister zdrowia Andrea Costa / fot. unsplash

Włochy: nic nie zostanie więcej zamknięte z powodu pandemii

Autor: PAP Data: 09 grudnia 2021 12:13

We Włoszech z powodu pandemii nic nie zostanie więcej zamknięte - zapewnił w czwartek wiceminister zdrowia Andrea Costa. Jak zaznaczył, właśnie w tym celu wzmocniono stosowanie przepustki covidowej, by zapobiec pogorszeniu się sytuacji.

W wywiadzie dla telewizji RAI wiceszef resortu zdrowia oświadczył: "staraliśmy się uprzedzić to, co może wydarzyć się w naszym kraju".

Wyjaśnił, że właśnie dlatego wprowadzony został 6 grudnia tzw. Super Green Pass, czyli wzmocniony paszport covidowy wystawiany tylko zaszczepionym i wyleczonym. Jedynie oni mają wstęp do placówek kultury, na masowe imprezy, do lokali gastronomicznych.

Przepustka ta obowiązuje, by "zapobiec gorszym scenariuszom", gdyby okazało się, że trzeba będzie wprowadzić restrykcje w niektórych regionach - podkreślił.

"Ale nic nie zostanie więcej zamknięte w kraju, choć oczywiście są pewne ograniczenia dla niezaszczepionych" - wskazał wiceminister zdrowia.

85 procent Włochów jest w pełni zaszczepionych

Jak zaznaczył, notuje się teraz wzrost zakażeń, ale należy je interpretować w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku, gdy było 30 tysięcy osób w szpitalach. Obecnie jest ich około 6 tysięcy - przypomniał.

Na początku grudnia 2020 roku na intensywnej terapii było 3300 pacjentów, teraz jest ich mniej niż 800 - przypomniał Andrea Costa.

Wzrost zakażeń to także, jak stwierdził, efekt bardzo wysokiej liczby wykonywanych dziennie testów; około 500-600 tysięcy.

Wiceminister zwrócił też uwagę na wysokie tempo szczepień; we wtorek wykonano ich pół miliona; przede wszystkim trzecią dawką.

Po dwóch dawkach jest 85 procent ludności w wieku powyżej 12 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz