×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy wprowadzają nowe restrykcje m.in. obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz
We Włoszech wprowadzono obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. / fot. unsplash

Włochy wprowadzają nowe restrykcje m.in. obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz

Autor: PAP Data: 24 grudnia 2021 09:41

We Włoszech wprowadzono obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. To jeden z zapisów wydanego w czwartek przez rząd przedświątecznego dekretu zaostrzającego walkę z pandemią Covid-19 w związku z błyskawicznym szerzeniem się wariantu Omikron koronawirusa.

Dekret został wydany w dniu, gdy padł we Włoszech rekord dobowej liczby zakażeń od początku pandemii - ponad 44 tysiące.

Wymóg maseczek na zewnątrz ma obowiązywać do końca stycznia 2022 roku.

Ponadto w środkach transportu oraz w kinach, teatrach, salach koncertowych, na imprezach sportowych wszyscy muszą mieć maseczki typu Ffp2.

Wprowadzony też został zakaz jedzenia i picia w kinach, teatrach i w obiektach sportowych.

Do końca stycznia zabroniona będzie organizacja wszelkich masowych imprez, wydarzeń i koncertów pod gołym niebem. Tym samym nie będzie można zorganizować żadnych imprez sylwestrowych na placach. Również do końca stycznia zamknięte będą dyskoteki i wszelkie sale taneczne.

Od 1 lutego ważność przepustki covidowej, czyli Green Pass, zostanie skrócona z dziewięciu do sześciu miesięcy.

Wzmocniona przepustka covidowa, czyli Super Green Pass, wystawiana tylko osobom zaszczepionym i wyleczonym z Covid-19 wymagana będzie w barach i restauracjach. Ci, którzy mieć będą tylko negatywny wynik testu nie wypiją kawy przy barze; dla nich przeznaczone są tylko stoliki na zewnątrz.

Super Green Pass wymagany będzie w siłowniach, na basenach, w muzeach i galeriach oraz w placówkach kulturalnych, w parkach rozrywki, salonach gry.

Na konferencji prasowej szef naukowo-technicznego komitetu doradców rządu Włoch profesor Franco Locatelli podkreślił, że wariant Omikron jest pięć razy bardziej zaraźliwy niż poprzednie. Ponowił apel o szczepienie się przeciwko Covid-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz