Partnerzy portalu
11 listopada 2022. Które sklepy będą otwarte? 11 listopada 2022. Które sklepy będą otwarte?/fot. shutterstock

11 listopada 2022. Które sklepy będą otwarte?

Autor: Olimpia Wolf Data: 02 listopada 2022 16:05

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. To jeden z dni, w których większość sklepów jest ustawowo zamknięta. Niektóre placówki handlowe mogą jednak pracować w te dni. Jakie sklepy będą otwarte 11 listopada 2022 i gdzie zrobić zakupy 11.11.2022?

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937. Zniesiono je ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945. W 1989 przywrócono święto ustawą w okresie transformacji systemowej.  11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

11 listopada 2022: Lidl, Biedronka, Netto, Auchan oraz Aldi są zamknięte

11 listopada zamknięte będą takie sklepy jak Aldi, Auchan, Biedronka, Dino, E.Leclerc, Lidl, Netto, Spar, Polomarket oraz Kaufland. Nie będą czynne również galerie i centra handlowe.

Sklepy otwarte 11 listopada. Czy Carrefour będzie otwarty?

Hipermarkety i supermarkety Carrefour będą zamknięte, ale w przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express, o godzinach otwarcia w okresie świątecznym decydują bezpośrednio właściciele tych sklepów.

11 listopada. Czy Stokrotka będzie otwarta?

Sklepy własne Stokrotka będą zamknięte. W przypadku sklepów franczyzowych decyzja co do otwarcia, pozostaje każdorazowo w gestii franczyzobiorcy. 

Właściciele sklepów należących do Grupy Kapitałowej Specjał (Nasz Sklep, Delikatesy Sezam, Lubazo) ustalają indywidualne godziny otwarcia sklepów, dlatego też część sklepów może być otwarta. Szczegółowe informacje można znaleźć na internetowej stronie danej placówki.

Czy sklepy Intermarche będą otwarte 11 listopada?

Supermarkety sieci Intermarché prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy. Mają oni bezpośredni wpływ na politykę personalną, oferowany asortyment, a także zarządzanie swoim przedsiębiorstwem. Właściciele decydują zatem o godzinach otwarcia poszczególnych sklepów, jak również o ewentualnym wydłużaniu czasu pracy swoich placówek.

11 listopada: jak będzie czynna Żabka?

11 listopada 2022 obowiązują zasady działalności jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonej przez Ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni możliwości prowadzenia w tych dniach sprzedaży osobiście. Decyzję o otwarciu sklepu Żabka 11 listopada 2022 podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia Żabek 11 listopada 2022 będą dostępne w poszczególnych placówkach i na stronie www.zabka.pl oraz aplikacji żappka.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz