Partnerzy portalu
3 maja protest pominiętych "Czarna Procesja"
IGGP 3 maja organizuje protest 3 maja Czarna Procesja/fot. shutterstock

3 maja protest pominiętych "Czarna Procesja"

Autor: www.horecatrends.pl Data: 23 kwietnia 2021 08:53 | Aktualizacja: 30 kwietnia 2021 16:28

Przedstawiciele Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej zapowiedzieli na 3 maja protest Czarna Procesja - pod hasłem POLITYKA STOP - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ START!

Mimo, że polski rząd zapowiedział wielkie odmrożenie gospodarki, w tym gastronomii i całego sektora HoReCa, to jednak nie wszyscy maja powody do zadowolenia,

- Wiele lokali gastronomicznych nie dostało pomocy i nie będzie ich stać na otwarcie w ogłoszonych majowych terminach, dlatego 3 maja będzie protest w imieniu ok. 15-20 tys. lokali „pominiętych” i „wykluczonych”, które zostały bez wsparcia - informuje  Sławomir Grzyb, sekretarz generalny IGGP.

- "Chcemy swobody dla ludzi, ażeby wszystkie stany miały przyzwoitą udzielność we władzy prawodawczej, ażeby każdy człowiek przykładał się do dobra ojczyzny, ażeby naród polski był prawdziwie wolnym narodem." -  z Memoriału mieszczan miast polskich do Króla wręczonego podczas „Czarnej procesji” 1789 r. Mamy dość ograniczania naszych swobód gospodarczych! W 1789 Mieszczanie ze 144 miast, pod przewodnictwem Jana Dekerta złożyli królowi Stanisławowi Augustowi memoriał podczas Czarnej Procesji w Warszawie. Ówcześni mieszczanie, jak dziś przedsiębiorcy żądali uznania ich praw przez szlachtę, dzisiejszych polityków. DZIŚ TEŻ MÓWIMY SZLACHCIE DOŚĆ! NIC O NAS BEZ NAS POLITYCY! DOMAGAMY SIĘ ABY NASZ GŁOS BYŁ SŁYSZANY I BYŁ WYZNACZNIKIEM WASZYCH DECYZJI! BO TO MY, MIESZCZANIE, PRZEDSIĘBIORCY - NIE WY, SZLACHCICE - TWORZYMY POLSKĄ GOSPODARKĘ! - alarmują na Facebooku IGGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz