×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Aktualne obostrzeń mają być utrzymane, ale niezbędna będzie mocniejsza kontrola
Rzecznik rządu pytany, jakie obostrzenia leżą w tej chwili na stole, odpowiedział, że te, które obecnie obowiązują. Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

Aktualne obostrzeń mają być utrzymane, ale niezbędna będzie mocniejsza kontrola

Autor: PAP Data: 05 stycznia 2022 09:25 | Aktualizacja: 05 stycznia 2022 09:33

W środę (5 stycznia) o godz. 10.00 zbiera się zespół zarządzania kryzysowego. Rzecznik rządu Piotr Müller spodziewa się, że decyzje pójdą ''w kierunku utrzymania aktualnych obostrzeń''. Wskazał, że największym wyzwaniem jest obecnie weryfikacja istniejących obostrzeń.

Müller, który był gościem Programu I Polskiego Radia, był pytany o możliwe obostrzenia, które w środę może ogłosić rząd.

- Dzisiaj o godz. 10.00 odbywa się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tam będą omówione bieżące dane epidemiczne i na tej podstawie podjęte decyzje - przekazał.

- Spodziewam się, że będziemy szli w kierunku utrzymania aktualnych obostrzeń, natomiast analiza dzisiejszych danych pozwoli na to, aby ostatecznie taką decyzję zatwierdzić - poinformował rzecznik.

Obostrzenia - wyzwaniem jest weryfikacja już istniejących 

Pytany, jakie obostrzenia leżą w tej chwili na stole, polityk odpowiedział, że te, które obecnie obowiązują.

- Limity miejsc i weryfikacja pod tym kątem - podkreślił i wskazał, że największym wyzwaniem jest obecnie weryfikacja istniejących obostrzeń.

Czytaj też: Tłumy na food courtach - czy tu obostrzenia nie działają?

Na uwagę, że w wielu miejscach limitów i obostrzeń się nie przestrzega, Müller odparł, że "niezbędna będzie jeszcze mocniejsza kontrola przez inspekcję sanitarną, policję", choć - jak zaznaczył - takie kontrole się odbywają.

- Okres zbliżających się ferii i tych miejsc, w których będzie więcej turystów - te miejsca będą pod szczególną weryfikacją, ponieważ tam dochodzi najczęściej do naruszenia przepisów - mówił rzecznik.

Czy będą kontrole w hotelach i restauracjach?

Pytany w tym kontekście, czy będą kontrole w hotelach, polityk odparł: "W hotelach, restauracjach, bo tutaj mówimy o tych miejscach, gdzie gromadzi się wiele osób, a gdzie te limity są istotne, ponieważ osoby są blisko siebie. W hotelach oczywiście też, choć tutaj mówię głównie o takich miejscach, gdzie faktycznie są duże grupy w jednym miejscu".

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne: ograniczenie m.in. limitu osób - z 50 do 30 proc. (w limitach nie uwzględnia się zaszczepionych) - w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych. Zakaz działania dyskotek, klubów nocnych, spożywania posiłków w kinach.

Czytaj też: Zakaz jedzenia w kinie. Sprawdziliśmy - to fikcja!

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz