Partnerzy portalu
Andaluzja: zakaz wymagania paszportów Covid w restauracjach W hiszpańskiej Andaluzji sąd zakazał wymagania paszportów Covid w restauracjach/fot. unsplash.com

Andaluzja: zakaz wymagania paszportów Covid w restauracjach

Autor: PAP Data: 08 sierpnia 2021 13:07

Wyższy Sąd Andaluzji zniósł nakaz przedstawiania przez klientów placówek gastronomicznych paszportów Covid, na podstawie których konsumenci mieli prawo wstępu do restauracji i barów.

W opublikowanym dokumencie TSJA z siedzibą w Grenadzie wskazał, że klienci, aby wejść do placówek gastronomicznych nie muszą posiadać ani paszportu Covid, ani innego dokumentu potwierdzającego, że nie są zainfekowani koronawirusem.

Andaluzja: zakaz wymagania paszportów Covid w restauracjach

Sędziowie wskazali, że utrzymywanie warunkowości wstępu do lokali na podstawie określonych dokumentów jest działaniem dyskryminującym obywateli.

Sprecyzowali, że domaganie się paszportów Covid od konsumentów nie jest działaniem "niezbędnym", ale takim, które "ogranicza podstawowe prawa obywateli".

Regiony wprowadzające obowiązek przedstawiania paszportu Covid, potwierdzającego pełny proces szczepień, twierdzą, że dokument ten służy zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego.

Dotychczas w 47-milionowej Hiszpanii co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło 70 proc. populacji. Rząd Pedro Sancheza twierdzi, że jeszcze w sierpniu podobny odsetek obywateli zakończy pełny proces szczepień.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz