×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Aplikacja CoronaCheck w Holandii umożliwi wejście do restauracji
Aplikacja CoronaCheck została pobrana na telefony już przez 10 mln mieszkańców Niderlandów; fot. shutterstock

Aplikacja CoronaCheck w Holandii umożliwi wejście do restauracji

Autor: PAP Data: 15 września 2021 13:50

Od 25 września w Holandii, aby wejść do restauracji, kina lub teatru konieczne będzie okazanie świadectwa zaszczepienia przeciw Covid-19 lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Służy do tego aplikacja CoronaCheck, którą dotychczas pobrało na urządzenia mobilne 10 mln Holendrów.

Na wtorkowej konferencji prasowej premier Mark Rutte poinformował, że w przyszłym tygodniu przestanie obowiązywać w kraju obowiązek zachowywania w kontaktach 1,5 metra dystansu.

Aplikacja CoronaCheck

Aplikacja CoronaCheck, która dotychczas służyła jako bilet wstępu na imprezy, będzie używana przy wejściu do restauracji, kina lub teatru - powiedział szef rządu Holandii.

CoronaCheck została pobrana na telefony już przez 10 mln mieszkańców Niderlandów - informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM).

Podczas konferencji prasowej w ministerstwie sprawiedliwości, na której Rutte ogłosił nowe zasady związane z Covid-19, na zewnątrz odbywał się protest z udziałem kilkuset osób. Politycy, pracownicy oraz dziennikarze nie mogli opuścić budynku. Policja użyła pałek, aby umożliwić wyjazd rządowej kolumny samochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz