×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Australia po 2 latach otworzyła swoje granice dla turystów
Otwarcie granic oznacza szansę na ożywienie krajowego sektora turystycznego w Australii, który poniósł znaczne straty podczas pandemii. Fot. Joel Carrett/PAP

Australia po 2 latach otworzyła swoje granice dla turystów

Autor: PAP Data: 21 lutego 2022 09:45

Po prawie dwóch latach od zamknięcia granic Australia zaczęła w poniedziałek (21 lutego)wpuszczać wszystkich zagranicznych przyjezdnych w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.

Jak przekazał Reuters, w poniedziałek na australijskich lotniskach wyląduje ponad 50 samolotów wykonujących loty międzynarodowe, z czego 27 w Sydney.

- To bardzo ekscytujący dzień, czekałam na niego od dawna, odkąd zamknąłem granice na samym początku pandemii - oświadczył premier Australii Scott Morrison podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek w Tasmanii.

Dla setek osób, które przez pandemię zostały rozdzielone ze swoimi bliskimi, ponowne otwarcie granic oznacza możliwość spotkania.

Napływ przyjezdnych z zagranicy ma duże znaczenie także dla australijskiego sektora turystycznego. Turystyka, niegdyś jedna z największych gałęzi krajowego przemysłu, która przynosiła rocznie ok. 60 mld AUD (ok. 43 mld USD) i zatrudniała ok. 5 proc. siły roboczej w kraju, w trakcie pandemii poniosła poważne straty.

Z powodu koronawirusa w Australii wprowadzono jedne z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń na świecie. Zaczęto je łagodzić pod koniec 2021 r. - w listopadzie otwarto granice m.in. dla migrantów z odpowiednimi kwalifikacjami i zagranicznych studentów.

Reuters zauważył, że obserwuje się spadek fali infekcji wariantem Omikron koronawirusa i od trzech tygodni coraz mniej osób jest przyjmowanych do szpitali z powodu Covid-19. Według szacunków tej agencji od początku pandemii zachorowało prawie 2,7 mln osób, z których 4929 zmarło. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz