Partnerzy portalu
Austria planuje złagodzenie obostrzeń w HoReCa fot. shutterstock

Austria planuje złagodzenie obostrzeń w HoReCa

Kanclerz Austrii zapowiedział, że w maju możliwe będzie łagodzenie związanych z pandemią koronawirusa obostrzeń we wszystkich dziedzinach - od kultury przez sport, gastronomię po turystykę.

Autor: PAP Data: 17 kwietnia 2021 11:32

Plan otwarcia zostanie przedstawiony do końca przyszłego tygodnia.

Maseczki, testy i planowany Zielony Paszport dla osób zaszczepionych, przebadanych i wyleczonych mają odgrywać ważną rolę w ostrożnych krokach otwierających.

Kanclerz Kurz podkreślił ogromną rolę codziennych testów, które są podstawą do opanowania sytuacji pandemicznej. "Jeśli teraz nie popadniemy w zarozumiałość, to mamy szansę dać wszystkim branżom perspektywę" - powiedział Kurz.

Obiecał jasne zasady i realne ścieżki dla wszystkich branż. "Są powody do optymizmu" - powiedział kanclerz. "Jesteśmy na ostatniej prostej" - dodał.

Liczba nowych zakażeń w Austrii w ostatnim czasie znacznie się zmniejszyła, a chwilami bardzo krytyczna sytuacja na oddziałach intensywnej terapii również trochę się poprawiła. Siedmiodniowa zapadalność na 100 tys. mieszkańców wynosi w Austrii 205 (dla porównania - w Niemczech 160).

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz