Partnerzy portalu
Awantura o reklamę Tarczy dla gastronomii Kłótnia o reklamę Tarczy. Właścicielka restauracji: Pomoc to fikcja. Szef PFR: Dostała od nas pieniądze/ fot. pixabay.com

Awantura o reklamę Tarczy dla gastronomii

Autor: dziennik.pl Data: 02 marca 2021 07:51

Celem spotu promującego Tarczę Finansową PFR 2.0 było poinformowanie przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelarskiej o dostępnych formach pomocy. Od początku roku wsparliśmy prawie 16 tys. restauracji, placówek gastronomicznych czy firm cateringowych - poinformował Polski Fundusz Rozwoju odpierając zarzuty, że pomoc z tarcz jest fikcją - czytamy na dziennik.pl.

W spocie telewizyjnym PFR nakręconym w restauracji głos z offu mówi: "Prowadzimy restaurację od kilku lat. Zatrudniamy 21 pracowników. Nie możemy działać jak dawniej i zapraszać naszych gości, ale dzięki rządowym programom wsparcia utrzymaliśmy miejsca pracy i możemy nadal serwować pyszne jedzenie. Przelew na nasze konto dostaliśmy po dwóch dniach od załatwienia formalności". W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że lokal, w którym nakręcono spot, nie skorzystał ze wsparcia. "Bardzo chcielibyśmy pomoc, oba spoty były owszem kręcone u nas, ale nie dotyczą nas kompletnie (...) i przykro to pisać, są kompletną fikcją" - tak miała napisać menadżerka warszawskiej restauracji, w którym powstał spot.

W wydanym oświadczeniu Polski Fundusz Rozwoju stwierdził, że spółka, która zarządza restauracją, otrzymała subwencję "w oczekiwanej wysokości" z obu tarcz PFR: z pierwszej w kwocie 297,7 tys. zł i z drugiej 546,7 tys. zł.

PFR wyjaśnił też, że celem kampanii promocyjnej było poinformowanie przedsiębiorców z branży gastronomicznej i hotelarskiej o dostępnych dla nich możliwościach wsparcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • lippbeat

    WSZYSTKIE RODZAJE SZYBKIEJ POŻYCZKI W 24 GODZINY
    Gotowe dla wszystkich i bez protokołu Odpowiedź w ciągu 24 godzin i tego samego dnia wpłynęła na Twoje konto. Z wyraźnym dochodem. Mała dokumentacja. Nie ma znaczenia, ile masz kredytów i/lub kart. Skonsultuj swoją sprawę bez zobowiązań. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.
    E-mail: lippbeate1970@gmail.com
  • pamelarosaflores11

    Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, legalny i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i zrozumiałych warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam kredytów biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych oraz na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com.