Partnerzy portalu
Będą kolejne obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych? Czy będą obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych?/ fot. shutterstock

Będą kolejne obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych?

Autor: PAP Data: 07 lipca 2021 15:00

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że tworzy listę hipotetycznych nakazów, zakazów i rekomendacji pytany o ewentualne zróżnicowanie obostrzeń dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Czekamy do drugiej połowy lipca z podjęciem ostatecznych decyzji; będzie to zależne od poziomu zaszczepienia – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o ewentualne zróżnicowanie obostrzeń dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych. 

Kolejne obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych?

Premier pytany był podczas konferencji prasowej, czy w przypadku pojawienia się kolejnej fali zakażeń na jesieni, zostaną wprowadzone zróżnicowane obostrzenia – dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

- Zbieramy teraz wiele różnych doświadczeń, którymi wymieniamy się z premierami różnych państw Unii Europejskiej i nie tylko. Tworzymy listę hipotetycznych nakazów, zakazów i rekomendacji. Ich wdrożenie będzie uzależnione z jednej strony od decyzji epidemicznych, gremiów specjalistów, politycznych, ale w szczególności będzie zależne od poziomu zaszczepienia – przekazał Morawiecki.

- Czekamy do drugiej połowy lipca z podjęciem ostatecznych decyzji w tym zakresie – powiedział premier.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz