×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Będą ograniczenia w dostępie do gastronomii. Przez Omikron
Będą ograniczenia w dostępie do gastronomii w Niemczech/fot. shutterstock

Będą ograniczenia w dostępie do gastronomii. Przez Omikron

Autor: PAP/ oprac. MB Data: 07 stycznia 2022 10:49

Wariant Omikron rozprzestrzenia się bezlitośnie. W związku z tym minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach uznał za konieczne wprowadzenie dalszych ograniczeń w dostępie do lokali gastronomicznych.

W programie "RTL Direkt" Lauterbach powiedział, że "gastronomia to obszar problemowy, ludzie często siedzą (w lokalach) godzinami bez maseczki. A jeśli ludzie zakażają się tam nawzajem, co często obserwujemy przy okazji Omikronu, to potrzebujemy lepszej ochrony (...)". Nie wykluczył, że w przyszłości może dojść do wprowadzenia jeszcze dalej idących ograniczeń w kontaktach.

Będą ograniczenia w dostępie do gastronomii. Wszystko przez Omikron

Minister zdrowia Niemiec zapowiedział, że zgodnie z nowymi planami przy wejściu do lokali gastronomicznych powinna obowiązywać tzw. zasada 2G plus (wstęp dla w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców z aktualnym negatywnym testem na obecność koronawirusa). Tylko osoby zaszczepione dawką przypominającą nie będą musiały przedstawiać dodatkowo testu.

Niemieckie Zrzeszenie Hoteli i Restauracji (Dehoga) skrytykowało planowane wprowadzenie zasady 2G-plus w lokalach gastronomicznych. Szefowa tej organizacji Ingrid Hartges powiedziała w piątek dziennikowi "Bild", że "ogólnokrajowe (wprowadzenie zasady) 2G plus byłoby katastrofą dla pubów i restauracji".

Na 7 stycznia zaplanowane jest pierwsze w nowym roku spotkanie kanclerza Olafa Scholza z premierami krajów związkowych, na którym omówiona ma zostać sytuacja epidemiczna. Oprócz decyzji w sprawie 2G plus dla gastronomii spodziewane są m.in. postanowienia dotyczące skrócenia czasu kwarantanny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz