×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bezpłatny test na COVID-19 - kto będzie upoważniony
Każdy pracownik będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19/fot. shutterstock

Bezpłatny test na COVID-19 - kto będzie upoważniony

Autor: PAP Data: 08 grudnia 2021 11:52

Resort zdrowia rozważa formułę - że każdy pracownik w naszym kraju będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19. - W związku z tym pracodawca będzie mógł poprosić pracownika przed przystąpieniem do pracy o okazanie takiego testu – informuje rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Wojciech  Andrusiewicz pytany był w Polsat News o to, jaki jest pomysł na testowanie pracowników przez pracodawców.

Testowanie pracowników przez pracodawców

"Tu myślimy o takiej formule, ale podkreślam - to się znajdzie w projekcie poselskim, że każdy pracownik w naszym kraju będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19. W związku z tym pracodawca będzie mógł poprosić pracownika przed przystąpieniem do pracy o okazanie takiego testu, udokumentowanie, że jest osobą bezpieczną, może mieć kontakt z klientami czy też z pozostałymi osobami" - powiedział Andrusiewicz.

Szczepienie przeciwko COVID-19 zwolni z testu pracowniczego

"Oczywiście z takiego testu będzie mogło zwolnić szczepienie" - zastrzegł Andrusiewicz.

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli we wtorek nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Rząd od 15 grudnia zmniejsza też liczbę osób niezaszczepionych w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz