×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Biedronka pracuje w niedziele. Zamieni się w placówki medyczne
Biedronka otworzy sklepy w niedziele... jako placówki medyczne/fot. unsplash.com

Biedronka pracuje w niedziele. Zamieni się w placówki medyczne

Autor: AK Data: 04 sierpnia 2022 14:54

Sklepy sieci Biedronka w sierpniu mają zacząć działać w niedziele jako placówki medyczne – wynika z informacji przekazanych Portalowi Spożywczemu przez liderów „Solidarności”. Część sklepów może zacząć działać jako czytelnie.

Sklepy walczą o to, aby móc działać w niedziele objęte ustawowym zakazem handlu. Pod koniec czerwca sieć Dino wprowadziła do statutu spółki zmiany, których celem miało być „umożliwienie ewentualnego podjęcia dodatkowych działalności przez spółkę w przyszłości, jeżeli zarząd spółki uzna to za uzasadnione biznesowo”.

Sklepy obchodzą zakaz handlu w niedziele

Chdzi np o: wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz pozostałych artykułów użytku osobistego i domowego, działalność agentów turystycznych, działalność obiektów kulturalnych, działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej niesklasyfikowana oraz sprzedaż detaliczna elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach. Zmiany sugerują, że sieć przygotowuje się najprawdopodobniej do otwarcia swoich sklepów w niedziele niehandlowe świadcząc inne usługi.

Z kolei w połowie lipca zakaz handlu postanowił obejść Carrefour. Placówki prowadzone przez franczyzobiorców otworzyły się jako „kluby czytelnika”, bo zaaranżowano w nich prowizoryczne czytelnie. Były już wypożyczalnie sprzętu sportowego, kluby, a nawet dworcowa poczekalnia. Tym razem na „autorski” pomysł wpadła Biedronka, która chce otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki medyczne.

"Solidarność" potwierdza: w sierpniu Biedronki będą otwarte w niedziele
Jak zdradził dwa tygodnie temu w rozmowie z Portalem Spożywczym Piotr Adamczak, szef NSZZ „Solidarność” w Biedronce, szefowie poszczególnych placówek już wcześniej dostawali wytyczne dotyczące szykowanych w działalności sklepów zmian.

Placówka medyczna: co będzie robić Biedronka?

Z informacji zawartych na stronie NFZ wynika, że placówka medyczna to – oprócz placówek publicznych - każda placówka prywatna udzielająca świadczeń zdrowotnych poza publicznym systemem opieki zdrowotnej w państwie leczenia, w szczególności:

- przychodnia, w tym przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej i przychodnia opieki specjalistycznej,
- szpital, klinika, instytut,
- praktyka zawodowa grupowa albo indywidualna, m.in. lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, czy położnych,
- laboratorium diagnostyczne.

Może się więc w praktyce okazać, że w niedzielę, w konkretnych sklepach np. przez dwie godziny obecna będzie pielęgniarka, która zmierzyć może klientom temperaturę lub ciśnienie. Na razie jednak nie wiadomo, co planuje detalista i czym chce zaskoczyć rynek i klientów.

Więcej czytaj na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz