×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Bon turystyczny pozwolił turystyce trafić pod strzechy
Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju i technologi podał się do dymisji, fot. mat. prasowe

Bon turystyczny pozwolił turystyce trafić pod strzechy

Autor: PAP Data: 28 września 2021 14:33

Bon turystyczny wspiera osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny - mówi wiceminister rozwoju i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Przypomniał, że bon wynosi w sumie 1 tys. zł dla dzieci z niepełnosprawnością.

Wiceminister Gut-Mostowy, który jest także pełnomocnikiem premiera do spraw promocji polskiej marki, podkreślił, że wszystkie osoby wykluczone społecznie np. z powodu kryteriów materialnych, niepełnosprawności czy starszego wieku "należy włączyć aktywnie do możliwości skorzystania z rekreacji i wypoczynku". "To jest zadanie nie tylko organizacji społecznych, ale także bardzo ważne zadanie państwa, aby ta naturalna potrzeba wypoczynku i rekreacji(...), regeneracji sił fizycznych i psychicznych na łonie natury, poznawania innych kultur, innych regionów - mogła być realizowana absolutnie dla wszystkich" - zaznaczył Gut-Mostowy.

Bon turystyczny jako projekt społeczny

Wiceminister wskazał, że takie działania podejmuje także polski rząd poprzez różne programy społeczne. Jako przykład wskazał Polski Bon Turystyczny. "Ze statystyk, które mamy z obiektów noclegowych widzimy, że wiele rodzin wielodzietnych - z czwórką dzieci i więcej - podróżowało dopiero w te wakacje, wcześniej nie miało takiej możliwości. Osiągnęliśmy bardzo ważny cel społeczny, który przybliżył turystykę i wypoczynek Polakom. Można powiedzieć, że turystyka trafiła pod strzechy i o to nam właśnie chodziło" - wyjaśnił wiceminister rozwoju i technologii.

Jego zdaniem bon turystyczny jest nie tylko wsparciem dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19, ale przede wszystkim projektem społecznym. Podkreślił, że bon turystyczny dla dzieci z niepełnosprawnością wynosi w sumie 1000 zł.

"To pokazuje też taki aspekt psychologiczny, że polskie państwo chce absolutnie zachęcić osoby poszkodowane przez los i ich rodziny do jakiejś formy wyjazdu, rekreacji". Dodał, że to istotne również z perspektywy wizerunku branży turystycznej. "Chcemy, żeby branża turystyczna była postrzegana jako taka, która też dostrzega tak ważny aspekt społeczny, że obiekty są nie tylko dostępne dla osób pełnosprawnych, ale także dla osób, które są wykluczone" - dodał Gut-Mostowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz