×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Brakuje pracowników. Pasażerowie na lodzie
Na lotnisku brakuje pracowników. Pasażerowie zostali na lodzie/fot. materiały prasowe

Brakuje pracowników. Pasażerowie na lodzie

Autor: PAP Data: 19 września 2022 11:59

Linia lotnicza KLM anulowała kilkadziesiąt lotów z Amsterdamu. Powodem jest chaos na stołecznym lotnisku spowodowany brakami kadrowymi. Przewoźnik zapowiedział, że do końca roku ograniczy sprzedaż biletów na loty z amsterdamskiego lotniska Schiphol.

Na lotnisku brakuje pracowników. Pasażerowie zostali na lodzie

Problemy lotniska w Amsterdamie rozpoczęły się wiosną tego roku. Braki kadrowe skutkowały odwoływaniem lotów, gigantycznymi kolejkami do odprawy oraz problemami z bagażem.

Sytuacja poprawiła się nieco w sierpniu, kiedy lotnisko wprowadziło limity pasażerów, którzy mogli odlatywać z Schiphol oraz zatrudniono nowych pracowników, którym zaoferowano dodatek w wysokości około 5 euro za godzinę pracy. Obowiązywał on jedynie w trakcie wakacji a wraz z jego zakończeniem we wrześniu problemy wróciły jak bumerang. 

Od dwóch tygodni media informują o kilkugodzinnych kolejkach, a na portalach społecznościowych publikowane są nagrania i zdjęcia przestawiające pasażerów stojących na zewnątrz terminali pod prowizorycznie ustawionymi namiotami. Tym razem problemy wynikają głównie z ograniczonej liczby personelu odpowiadającego za kontrolę bezpieczeństwa.

Z tego powodu w sobotę KLM anulowało 34 loty z Amsterdamu, informuje holenderska linia lotnicza, ale jej rzeczniczka zastrzega, że może być ich więcej. "Schiphol poprosił nas o ograniczenie liczby pasażerów, co jest niezwykle irytujące, ponieważ już teraz ze względu na kłopoty lotniska musimy odwołać od dziesięciu do dwudziestu lotów dziennie" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka KLM.

Przewoźnik zdecydował także, że do końca roku będzie sprzedawać mniej biletów na loty z lotniska w Amsterdamie. "Farsa na Schiphol sprawia, że spada zaufanie pasażerów do KLM" - twierdzi Rob Swankhuizen z Holenderskiego Związku Zawodowego Techników Lotnictwa, cytowany przez dziennik "De Telegraaf".

Przed stołecznym lotniskiem pojawiło się nowe wyzwanie - poszukiwanie nowego szefa. W ubiegłym tygodniu do dymisji podał się bowiem dotychczasowy prezes Schiphol Dick Benschop.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz