Partnerzy portalu
Branża targowa o bonie targowo-kongresowym Pozbawiona od roku przychodów branża targowa domaga się większego wsparcia/ fot. shutterstock

Branża targowa o bonie targowo-kongresowym

Autor: www.wnp.pl Data: 04 maja 2021 17:29

Jak bumerang wraca pomysł bonu targowo-kongresowego na wzór wdrożonego w życie w ubiegłym roku bonu turystycznego.

- Pomysł bonu targowo-kongresowego, nad którego ideą współpracowali przedstawiciele Polskiej Izby Przemysłu Targowego (PIPT), Komitetu Obrony Branży Targowej (KOBT) oraz Stowarzyszenia Konferencje Kongresy w Polsce (SKKP) po raz pierwszy został zasygnalizowany Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii już w lipcu 2020 r. i był zakomunikowany na jednym z pierwszych comiesięcznych spotkań statusowych Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, której PIPT i SKKP są członkami założycielami – mówi Beata Kozyra, prezes PIPT.

- Na naszych comiesięcznych statusowych spotkaniach z MRPiT minister Gut Mostowy wielokrotnie podkreślał, iż zdaje sobie sprawę z konieczności wzbudzenia popytu m.in. na wydarzenia, jakimi są targi, kongresy, konferencje czy eventy oraz deklarował, iż Departament Turystyki, pod który podlega cała branża spotkań i wydarzeń, pracuje już nad konkretnymi rozwiązaniami. I chociaż są to rozwiązania natury bardziej fiskalnej, to nie wyklucza rozważania propozycji bonu, roboczo nazwanego bonem targowo-kongresowym – przypomina Kozyra.

IDea bonu targowo-kongresowego w trakcie dyskusji ewoluowała i została stopniowo poszerzona o eventy, których przedstawiciele również działają w RPSiW.

Więcej czytaj na www.wnp.pl.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz