×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Branża turystyczna w Chorwacji apeluje o przestrzeganie obostrzeń
fot. shutterstock

Branża turystyczna w Chorwacji apeluje o przestrzeganie obostrzeń

Autor: PAP Opublikowano: 16 lipca 2021 18:57

Chorwacka branża turystyczna zaapelowała w piątek o przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. Apel to wynik obaw spowodowanych wzrostem liczby nowych infekcji koronawirusem w popularnych ośrodkach turystycznych nad Adriatykiem.

"Restrykcje epidemiczne obowiązujące obecnie w Chorwacji są dobre, ale ich realizacja i kontrolowanie budzą wątpliwości" - stwierdziło we wspólnym oświadczeniu kilkanaście organizacji branży turystycznej.

Restrykcje w Chorwacji

Zgodnie z obowiązującymi w Chorwacji obostrzeniami obowiązkowe jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych i środkach transportu zbiorowego, a spotkania powyżej 100 osób nie mogą się odbywać bez oficjalnej zgody służb. Uczestnicy wydarzenia muszą udowodnić, że są zaszczepieni, nabyli odporność w wyniku przebycia choroby lub posiadają negatywny wynik testu.

W ciągu ostatnich siedmiu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem wzrosła o 18 proc. w porównaniu z tygodniem poprzednim. Ostatniej doby zarejestrowano 139 nowych przypadków Covid-19.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oznaczyło w czwartek adriatyckie wybrzeże Chorwacji kolorem pomarańczowym, co oznacza że liczba nowych zakażeń Covid-19 w ostatnich 14 dniach wyniosła powyżej 50 na 100 tys. mieszkańców.

Chorwackie organizacje turystyczne zaapelowały również o zaostrzenie kar za nieprzestrzeganie ograniczeń, podkreślając, że "oznaczenie Chorwacji kolorem czerwonym będzie oznaczać tragiczny koniec dla tutejszej turystyki w szczycie sezonu letniego". Turystyka odpowiada w Chorwacji za ok. 20 proc. PKB. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz