Partnerzy portalu
Brussels Airlines odwołają w najbliższych dniach 60 proc. lotów Brussels Airlines odwołają w najbliższych dniach 60 proc. lotów/ fot. facebook.com

Brussels Airlines odwołają w najbliższych dniach 60 proc. lotów

Autor: PAP Data: 21 czerwca 2022 15:07

Ze względu na zapowiedziany od czwartku trzydniowy strajk personelu pokładowego i pilotów linii lotniczych Brussels Airlines, będą one musiały odwołać około 60 procent swoich lotów w tym czasie - informuje belgijski przewoźnik. Dotknie to około 40 tys. pasażerów.

Strajki linii lotniczych

Związki zawodowe działające w Brussels Airlines od tygodni krytykują kierownictwo linii lotniczej, iż niedobory personelu powodują przeciążenie pracą. Domagają się one także podwyżek płac.

Wcześniejsze negocjacje nie przyniosły rezultatu i związkowcy ogłosili w zeszłym tygodniu przystąpienie do trzydniowego strajku, który rozpocznie się 23 czerwca. W odpowiedzi przewoźnik poinformował we wtorek, że ze względu na protest odwoła 60 proc. zaplanowanych w tym czasie lotów, co dotknie około 40 tys. pasażerów.

Od czwartku, również przez trzy dni, strajkować będą pracownicy irlandzkich linii lotniczych Ryanair, które operują z belgijskich lotnisk. Oni także domagają się podwyżek i narzekają na przeciążenie pracą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz