Bułgaria wprowadza pierwsze restrykcje w związku z czwartą falą pandemii Bułgaria wprowadza pierwsze restrykcje w związku z czwartą falą pandemii; fot. unsplash

Bułgaria wprowadza pierwsze restrykcje w związku z czwartą falą pandemii

Autor: PAP Data: 20 sierpnia 2021 14:45

Rąd Bułgarii wprowadził pierwsze restrykcje w związku z czwartą falą Covid-19, która po przekroczeniu pułapu 100 nowych zakażonych na 100 tys. mieszkańców stała się faktem. Połowie urzędników nakazano pracę zdalną, ograniczono dostęp do lokali.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 1371 nowych przypadków koronawirusa. Do 27 wzrosła dobowa liczba zgonów. W szpitalach znajduje się 2161 osób, placówki przygotowują do ponownego otwarcia zamknięte na wiosnę oddziały dla chorych na Covid-19.

Mimo apeli ze strony władz tempo szczepień nadał jest niskie - około 12 tys. osób na dobę. Zaszczepionych jest ok. 20 proc. mieszkańców.

Od piątku na mocy zarządzenia resortu zdrowia połowa administracji państwowej powinna pracować zdalnie. Dotyczy to, naturalnie, instytucji, w których jest to możliwe. Wprowadzono ruchomy czas pracy, żeby uniknąć tłoku w środkach komunikacji miejskiej.

Lokale gastronomiczne, kina, teatry, siłownie mogą wykorzystywać 100 proc. miejsc pod warunkiem, że ich personel jest całkowicie zaszczepiony lub posiada dokumenty, poświadczające przechorowanie koronawirua. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony, liczbę dostępnych miejsc należy obniżyć o połowę. Ograniczona ma być obecność uczestników kongresów, wydarzeń sportowych i itd.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz