Partnerzy portalu
Burger King oblegany w Rosji Marka Burger King nie jest w stanie zamknąć 800 restauracji w Rosji. Wyjaśnia dlaczego/fot. shutterstock

Burger King oblegany w Rosji

Autor: www.propertynews.pl/onet.pl Data: 22 marca 2022 15:36

Burger King nie jest w stanie zamknąć 800 restauracji w Rosji. Wszystko przez skomplikowaną konstrukcję franczyzy. Marka weszła do Rosji dziesięć lat temu w ramach partnerstwa joint venture z trzema podmiotami. Jednym z nich jest rosyjski państwowy bank VTB, który został dotknięty zachodnimi sankcjami.

Rosjanie nie mają wprawdzie już McDonald's, ale wciąż mogą cieszyć się obecnością Burger Kinga, który jest teraz w Rosji bardzo popularny.

Burger King ma problem z wyjściem z Rosji 

Marka Burger King weszła do Rosji dziesięć lat temu w ramach partnerstwa joint venture z trzema podmiotami: Aleksandrem Kolobovem, który kontroluje codzienną działalność, firmą private equity i zarządzającą aktywami Investment Capital Ukraine a także rosyjskim państwowym bankiem VTB, który został dotknięty zachodnimi sankcjami.

Spółka Restaurant Brands, do której należy Burger King rozpoczęła proces zbycia 15 proc. udziałów w spółce joint venture. Chce to zrobić natychmiast, jednak zajmie to trochę czasu. Nie ma klauzul prawnych, które pozwalają jednostronnie zmienić umowę lub pozwolić jednemu z partnerów po prostu odejść lub unieważnić całą umowę.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz