×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ceny paliw spadają. Gdzie będzie najtaniej?
Koniec lipca przynosi obniżki cen paliw. Gdzie spadną najmocniej?/fot. shutterstock

Ceny paliw spadają. Gdzie będzie najtaniej?

Autor: PAP Data: 27 lipca 2022 16:43

W ostatnim tygodniu lipca spadają ceny wszystkich gatunków paliw. Najbardziej, o 12 groszy tanieje 95-oktanowa benzyna - informują analitycy portalu e-petrol.pl.

Obniżki cen paliw

"W mijającym tygodniu zanotowaliśmy spadek cen wszystkich gatunków paliw. Najmocniej, bo aż o 12 gr, potaniała 95-oktanowa benzyna. Litr podstawowej benzyny kosztuje aktualnie średnio 7,32 zł, a cena tego paliwa na przestrzeni miesiąca obniżyła się o 60 gr" - poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl.

W ostatnich dniach niespodziewanie taniał też olej napędowy, który średnio w Polsce kosztuje aktualnie 7,57 zł/l. Przyznali, że zmiana nie jest duża, wynosi 2 gr, ale kierunek jest pozytywnym zaskoczeniem. Mniej za tankowanie płacą też kierowcy samochodów z instalacją LPG - litr autogazu, po obniżce o 4 gr, kosztuje średnio 3,35 zł - dodali.

"Ostatnie zmiany na rynku paliw powodują, że na wielu stacjach, które oferują wakacyjne rabaty na tankowanie, benzynę 95-oktanową można realnie kupić za mniej niż 7 zł. Takie miejsca można znaleźć na pewno w woj. łódzkim, gdzie tankowanie w tym tygodniu jest najtańsze. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje w tym regionie 7,23 zł/l, średnia dla oleju napędowego to 7,43 zł/l a dla autogazu 3,18 zł/l" - zwrócili uwagę analitycy.

Na przeciwnym cenowym biegunie znajduje się Małopolska z cenami 7,39 zł/l dla 95-oktanowej benzyny i 7,65 zł za litr diesla.

"Rekordowo wysokie ceny autogazu na poziomie 3,55 zł/l, w tym tygodniu zanotowaliśmy w woj. dolnośląskim" - dodano w komentarzu e-petrol.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz