×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Cmentarze na Wszystkich Świętych. Kraska o możliwych restrykcjach
Rząd nie zamierza odgórnie zamykać cmentarzy na Wszystkich Świętych, ale punktowo restrykcje mogą zostać wprowadzone/ fot. Unsplash

Cmentarze na Wszystkich Świętych. Kraska o możliwych restrykcjach

Autor: PAP Data: 19 października 2021 09:20 | Aktualizacja: 19 października 2021 09:55

Wiceminister zdrowia potwierdził słowa Adama Niedzielskiego o cmentarzach na 1 listopada. Rząd nie zamierza odgórnie zamykać cmentarzy na Wszystkich Świętych, ale przyznał, że punktowo restrykcje mogą zostać podjęte.

Wiceminister zdrowia w programie "Sygnały Dnia" w radiowej Jedynce odniósł się do planów rządu w sprawie zamykania cmentarzy na 1 listopada. Temat kilka dni temu podjął minister Adam Niedzielski.

Otwarte cmentarze na Wszystkich Świętych

"Absolutnie nie przewidujemy takiego rozwiązania. Już miałem przyjemność rozmawiać na ten temat z panem premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali" - podkreślił wówczas szef resortu zdrowia.
 
Waldemar Kraska potwierdził te plany.

- Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować - zapewnił wiceminister.  Zastrzegł jednak, że "jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać".

Coraz więcej zakażeń koronawirusem

Aktualnie najtrudniejsza sytuacja jest w województwach lubelskim i podlaskim. Na Podlasiu zajętych jest ponad 55 proc. łóżek covidowych, na Lubelszczyźnie ponad 65 proc.

19 października mamy też rekordową - od wielu miesięcy - liczbę zakażeń. 

- W sumie to prawie 4000 nowych przypadków koronawirusa. Dokładnie 3931 nowych osób zostało zakażonych COVID-19. To wzrost o prawie 85 proc. względem ubiegłego wtorku - przyznał Waldemar Kraska.

 Jak dodał wiceminister minionej doby zmarły aż 64 osoby.

- Te liczby są tak przemawiające do naszej wyobraźni, tak powinny przemawiać, że te osoby które wahają się przed szczepieniem, powinny natychmiast udać się do punktów szczepień - podkreślał Kraska. 

Wiceminister zwrócił również uwagę na duży wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach covidowych.

- W  ciągu ostatniej doby 328 osób dodatkowo zostało przyjętych do polskich szpitali. Zajęte są 3592 łóżka. Widzimy zatem, że nie tylko przybywa zakażonych, ale i pacjentów, którzy musza być hospitalizowani - mówił.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz