Partnerzy portalu
Co Budweiser zrobi z niewykorzystanym piwem z mundialu? Budweiser ujawnił, co zrobi z niewykorzystanym piwem z mundialu. "Będzie wielka feta"/fot. shutterstock

Co Budweiser zrobi z niewykorzystanym piwem z mundialu?

Autor: Adam Tubilewicz Data: 22 listopada 2022 14:53

Budweiser został niemile zaskoczony decyzją o zakazie sprzedaży piwa na stadionach. Co stanie się z hektolitrami piwa, które mieli wypić kibice MŚ 2022?

Budweiser - co zrobi z niesprzedanym piwem z Kataru

W czasie meczów Mistrzostw Świata 2022 w Katarze nie będzie sprzedaży alkoholu na stadionach - poinformowała przed rozpoczęciem turnieju FIFA.

Kwestia zakazu niemal do samego początku imprezy była przedmiotem sporu organizatora z gospodarzami.

Jak wynika z wydanego 18 listopada oficjalnego komunikatu FIFA na stadionach w Katarze będzie dozwolona sprzedaż jedynie bezalkoholowego Bud Lighta. 

Mundial bez alkoholu zaskoczył Budweisera

Piwo będzie można kupić tylko w specjalnych punktach nazwanych „FIFA Fan Festival”. Sprzedaż alkoholu w Katarze jest ściśle kontrolowana. Podobnie jak w wielu krajach muzułmańskich napoje procentowe można kupić jedynie w hotelowych barach i restauracjach położonych z dala od głównych ulic.

„Organizatorzy turnieju doceniają zrozumienie i ciągłe wsparcie AB InBev dla naszego wspólnego zaangażowania w obsługę wszystkich podczas Mistrzostw Świata FIFA Qatar 2022 - czytamy w oficjalnym stanowisku FIFA.

Budweiser wie co zrobić z piwem, które miało trafić na mundial

Decyzja FIFA i Katarczyków postawiła w trudnym położeniu koncern AB InBev. Jeden z największych producentów piwa na świecie i właściciel m.in. marki Budweiser zainwestował 75 mln euro, by przy okazji piłkarskiego święta być jedynym dostawcą piwa.

Oficjalne konto "Buda" na Twitterze opublikowało w piątek krótki komentarz „Cóż, to jest dziwne…” Tweet został jednak szybko usunięty.

Dzień później Budweiser wpadł na nowy pomysł. Niesprzedane piwo z Kataru ma trafić do...zwycięzcy mundialu. Według analityków największe szanse ma na to Brazylia, ale, jak wiemy, każdy turniej lubi niespodzianki. 

Więcej czytaj na portalspozywczy.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz