×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czwarta fala pandemii pojawi się w sierpniu?
Adam Niedzielski, minister zdrowia obawia się, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia/fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Czwarta fala pandemii pojawi się w sierpniu?

Autor: PAP Data: 29 czerwca 2021 09:56

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia. Musimy przyzwyczaić się do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że to, co działo się z epidemią w Wielkiej Brytanii, po około miesiącu rozpoczyna się również w Polsce.

Czwarta fala pandemii w sierpniu?

"Teraz mamy apogeum zakażenia w Wielkiej Brytanii (...) U nas ewentualność pojawienia się tej czwartej fali to jest prawdopodobnie druga połowa sierpnia. Pod tym względem, jeśli ten przejściowy wzrost zachorowań miałby miejsce we wrześniu (...), to siłą rzeczy maseczki pozostaną tym obostrzeniem" - zaznaczył

Jego zdaniem  musimy przyzwyczaić się do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Szczepionka przeciwko COVID-19 płatna?

Czy wprowadzona zostanie odpłatność za szczepienie przeciw COVID-19?

"Prowadzimy różne analizy i dyskusje. Przede wszystkim gwarantujemy, że do końca września na pewno te warunki szczepień się nie zmienią, czyli każdy, kto chce się zaszczepić do końca września, na tych samych warunkach będzie mógł to uczynić" - zapewnił. Sama usługa szczepienia kosztuje 60 zł - tyle NFZ refunduje przychodniom za jego wykonanie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Ja

    Spierdalac