×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czy bon turystyczny zostanie na dłużej?
Jarosław Gowin o bonie turystycznym

Czy bon turystyczny zostanie na dłużej?

Autor: PAP Data: 16 lipca 2021 15:39

Będziemy rozmawiali, w jaki sposób udoskonalić bon turystyczny i nadać mu charakter trwały – przyznał wicepremier szef MRPiT Jarosław Gowin.

Na bon turystyczny zostało przeznaczonych z budżetu państwa 4 mld zł. Obejmuje 7 mln dzieci, a połowa z nich, czyli 3,5 mln już z bonu skorzystała – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej w Gródku nad Dunajcem wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin.

Gowin wyjaśnił, że chce, aby działanie Polskiego Bonu Turystycznego było stałe. - Będziemy rozmawiali, w jaki sposób bon turystyczny doskonalić i w jaki sposób nadać mu charakter trwały” – powiedział wicepremier.

PBT został wprowadzony dokładnie rok temu. Gowin przekonywał, że jest to bardzo ważny instrument wsparcia dla turystyki krajowej.

Z bonów turystycznych skorzystało 3,5 mln dzieci

- Po roku funkcjonowania bonu turystycznego możemy powiedzieć, że był to pomysł znakomity. Pozwolił on przetrwać, a w wielu przypadkach nawet rozwinąć się polskim firmom turystycznym nastawionym na turystykę krajową. Bon ma też bardzo duże znaczenie społeczne. Dzięki niemu wiele dzieci z rodzin mniej zamożnych może skorzystać, czasami po raz pierwszy, z wypoczynku wakacyjnego w dobrych warunkach” – poinformował Gowin.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz