Partnerzy portalu
Czy czeka nas kolejny lockdown? Wiceminister zapytana, czy będzie w Polsce kolejny lockdown, powiedziała: "To są bardzo ciężkie pytania i trudne decyzje" / fot. pixabay.com

Czy czeka nas kolejny lockdown?

Autor: PAP Data: 30 czerwca 2021 09:14

Musimy mieć rezerwę budżetową, która posłuży do pomocy przedsiębiorcom w potencjalnym lockdownie i zrobić wszystko, by obostrzenia i zamknięcia były na jak najmniejszą skalę - zapewnia wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Olga Semeniuk przyznaje, że nie można wykluczyć wzrostu zakażeń koronawirusem jesienią. "Nie możemy wykluczać scenariusza, który dziś obserwujemy w Wielkiej Brytanii czy Rosji" - powiedziała.

Czy będzie kolejny lockdown?

Wiceminister zapytana, czy będzie w Polsce kolejny lockdown, powiedziała: "To są bardzo ciężkie pytania i trudne decyzje". "Musimy mieć rezerwę budżetową, która posłuży do pomocy przedsiębiorcom w potencjalnym lockdownie i zrobić wszystko, aby te obostrzenia i zamknięcia były na jak najmniejszą skalę" - stwierdziła Semeniuk. Jak dodała, "narodowy program szczepień idzie do przodu, rozwija się, mamy nadzieję, że pozwoli zachować nam stabilność epidemiczną w kraju".

Czwarta fala pandemii w Polsce - już w sierpniu?

 

Adam Niedzielski stwierdził, że istnieje prawdopodobieństwo, iż czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia. Musimy przyzwyczaić się do noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych - stwierdził szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia zaznaczył, że musimy się przyzwyczaić do tego, że koronawirus pozostanie w naszym otoczeniu, ale chorobę COVID-19 będziemy coraz bardziej traktowali jak zwykłą chorobę i w mniejszym stopniu będzie angażowała infrastrukturę szpitalną.

"To nie będzie już tak zaburzało życia społecznego i gospodarczego, o ile liczba zachorowań nie wymknie się spod kontroli" - dodał.

Minister powiedział, że w obecnej sytuacji epidemicznej zaszczepieni ze względu na to, że nie stwarzają zagrożenia, nie będą podlegać pewnym obostrzeniom, np. kwarantannie granicznej.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz