×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Czy Polacy chcą kolejnego lockdownu?
Część Polaków przeciwna lockdownowi. Nawet przy wzroście zakażeń/fot. shutterstock

Czy Polacy chcą kolejnego lockdownu?

Autor: PAP Data: 15 września 2021 11:53

Nawet jeśli znacząco wzrośnie liczba zachorowań na COVID-19, to 49 proc. Polaków opowiada się przeciwko ponownemu lockdownowi. Z kolei za takim rozwiązaniwem jest 40 proc. badanych; 11 proc. nie ma zdania - wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu wPolityce.pl.

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera rozpędu. W środę odnotowano 767 nowych przypadkach i 21 zgonów.

Czwarta fala koronawirusa w natarciu
Na zlecenia portalu wPolityce.pl pracownia Social Changes zapytała Polaków: Czy popiera Pani/Pan wprowadzenie kolejnego lockdownu i obostrzeń epidemicznych, jeśli znacząco wzrośnie liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce?

"Na tak zadane pytanie twierdzącą odpowiedziało 40 proc. badanych. Przeciwko lockdownowi opowiada się niemalże połowa - 49 proc. respondentów, zaś 11 proc. nie miało zdania w tej sprawie" - wynika z danych opublikowanych w środę przez portal.

Kolejny lockdown - Polacy są podzieleni

"Wprowadzenie lockdownu popiera 54 proc. wyborców Polski 2050, 46 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej i zaledwie 35 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy".

Badanie potwierdza, że społeczna cierpliwość wobec różnego rodzaju ograniczeń wyraźnie spada. Według w.Polityce.pl warto też podkreślić, że - jak mówią przedstawiciele ministerstwa zdrowia - "czwarta fala to fala osób niezaszczepionych". W opinii portalu możliwe jest więc, że ewentualne obostrzenia będą w przyszłości dotyczyły osób, które się nie zaszczepiły.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1051 osób w dniach od 3 do 6 września 2021 roku. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz