Partnerzy portalu
Czy sklepy są czynne 20 listopada? Zakupy w najbliższą niedzielę: Czy sklepy są czynne 20 listopada?/fot. shutterstock

Czy sklepy są czynne 20 listopada?

Autor: Witold Stech Data: 19 listopada 2022 17:04

Czy w niedzielę 20 listopada zrobimy zakupy i czy sklepy są otwarte? Jakie sklepy będą czynne 20.11.2022?

20 listopada 2022 - czy sklepy będą otwarte w niedzielę?

Niedziela 20 listopada 2022 roku to niedziela niehandlowa. Większość sklepów 20.11.2022 pozostaje zamknięta. W listopadowe niedziele zakupów nie zrobimy, a kolejne niedziele handlowe przypadają dopiero w grudniu tego roku.

Sklepy otwarte 20 listopada. Czy Żabka będzie czynna?

20 listopada otwarte mogą być jedynie te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel. Tak dzieje się m.in. ze sklepami sieci Żabka, które opierają swoje działania na franczyzie. Większość Żabek będzie zatem otwarta w niedzielę 20.11.

Podobnie może być w przypadku Carrefour Express oraz Freshmarket. Sklepy te jednak mogą mieć jednak zmienione godziny otwarcia w stosunku do zwykłych handlowych dni.

Niedziele handlowe w 2022 roku

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią w całym 2022 roku wypada jedynie 7 niedziel handlowych. Po jednej niedzieli handlowej mamy do dyspozycji w styczniu, czerwcu, sierpniu. Dwie niedziele handlowe są w tym roku w kwietniu i grudniu.

Kogo nie obowiązuje zakaz handlu w niedziele?

Od zakazu handlu w niedziele obowiązują wyjątki, a ustawodawca stworzył listę placówek, jakie mogą być otwarte w każdą niedzielę.

Sklepy i placówki otwarte w niedzielę 6 listopada to m.in.:
sklepy (tylko w sytuacji gdy sprzedawcą będzie właściciel albo w formie nieodpłatnej pracy członkowie jego najbliższej rodziny)
stacje paliw
sklepy i placówki na dworcach
kwiaciarnie
apteki
piekarnie i cukiernie
restauracje, kawiarnie, puby

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz