Partnerzy portalu
Dania znosi restrykcje. Restauracje będą otwarte Dania znosi kolejne restrykcje, restauracje będą otwarte/ fot. shutterstock

Dania znosi restrykcje. Restauracje będą otwarte

Autor: PAP Data: 04 maja 2021 10:15

Rząd Danii uzgodnił z opozycją zniesienie od czwartku kolejnych restrykcji. Wszyscy uczniowie powrócą do szkół, otwarte zostaną kina, a w restauracjach zniesiony będzie wymóg rezerwacji.

W kinach, teatrach oraz na koncertach limit publiczności wyniesie 2 tys. osób z podziałem na liczące 500 osób sekcje. Organizatorzy zobligowani zostaną do kontroli elektronicznych certyfikatów poświadczających zaszczepienie przeciw Covid-19, negatywny wynik testu na Covid-19 lub posiadanie przeciwciał w związku z niedawnym przebyciem choroby.

Limit uczestników zgromadzeń w lokalach zwiększony zostanie do 25, a na świeżym powietrzu do 75. Prywatne imprezy będą mogły odbywać się również po godz. 23.

Od czwartku do szkół w pełnym wymiarze godzin wrócą uczniowie starszych klas szkół podstawowych, a od 21 maja ponownie otwarte zostaną szkoły średnie.

Również od czwartku zniesiony zostanie wymóg rezerwacji miejsca w restauracjach na co najmniej pół godziny przed przyjściem do lokalu. Ten środek kontroli zakażeń był wcześniej krytykowany przez przedsiębiorców oraz opozycję, gdyż nie wszystkie punkty restauracyjne mają możliwość administrowania zgłoszeń.

Duńskie władze nie zdecydowały się jednak na znaczne zwiększenie limitu uczestników podczas wydarzeń plenerowych. W związku z tym organizatorzy słynnego festiwalu Roskilde poinformowali, że tegoroczne koncerty nie odbędą się.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz